چهارشنبه 5 تير 1398   10:33:22
شما اینجا هستید :
 • ارسال به دوستان
 • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 • 1397/10/3 دوشنبه
 • تشکیل جلسه کمیسیون قاچاق کالا و ارز شهرستان گچساران با حضور مسئولین استانی و شهرستانی

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری گچساران ؛ جلسه کمیسیون هماهنگی، نظارت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان گچساران به ریاست فرماندار و با حضور مدیران کل گمرک و تعزیرات حکومتی استان  و سایر اعضای کمیسیون شهرستان برگزار گردید.

   فرماندار شهرستان  در این جلسه گفت :  در بحث قاچاق کالا و ارز  متولیان امر  نظارت ،  جدیت را توام بادقت در دستور کار داشته باشند.

  عبدالرحیم رحیمی ضمن تاکید بر فرهنگ سازی و آگاه نمودن مردم در بحث قاچاق کالا و ارز گفت : در همه کشورها مبارزه با مسئله قاچاق کالا و ارز یک امر اجتناب ناپذیر است و  برای مقابله با این پدیده سیاست هایی اتخاذ شده است.

  وی به سیاست های اتخاذ شده در کشور اشاره کرد و افزود: سیاست های اتخاذ شده در کشور در راستای منویات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی مطرح گردیده است که بر اساس تعریف اقتصاد مقاومتی باید از امکانات و داشته های موجود کشور استفاده نماییم و این مهمترین راه مقابله با پدیده قاچاق کالا و ارز است.

  رحیمی وضعیت شهرستان گچساران از دیگر شهرستانها و مرکز استان خاص تر عنوان کرد و افزود: شهرستان گچساران به لحاظ شرایط جغرافیایی دارای پرونده های  متشکله بیشتر در زمینه قاچاق کالا و ارز می باشد که استقرار نمایندگی گمرک در شهرستان از ضروریات امر می باشد.
  وی  افزود:طبق آمار ارائه شده از تعزیرات حکومتی شهرستان در شش ماهه نخست سالجاری 200 پرونده در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز بررسی شده است که 3 پرونده مربوط به سال گذشته بوده است .

  رئیس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان  ارزش ریالی کالاهای مشکوفه 9 ماهه  سال 97 را  نسبت به مدت مشابه سال قبل با 5% درصد کاهش عنوان کرد و گفت:  ارزش ریال  کالاهای مکشوفه نه ماهه سالجاری مبلغ 41486940356 ریال بوده که نسبت به مشابه سال قبل 5 درصد کاهش داشته است .
  وی با اشاره به اهمیت قاچاق سوخت در سطح کشور از ساماندهی سوخت ادوات کشاورزی و تراکتورهای سطح شهرستان خبر داد.

  در نه ماه سالجاری به ترتیب 45797900 لیتر بنزین موتور، 1438100 لیتر بنزین سوپر،376100 لیتر نفت سفید ،46729600 نفت و گاز و 333000 لیتر نفت کوره در شهرستان توزیع شده است .

  رحیمی تصریح کرد در بخش صنعت  3660400 لیتر در بخش کشاورزی 1800000 لیتر سوخت توزیع شده است که در بحث پروژه های کشاورزی ،منابع آب و راه و شهرسازی نیز بصورت جداگانه سوخت توزیع شده است .

  عكس هاي مرتبط :

  مجری سایت:شرکت سیگما