چهارشنبه 5 تير 1398   10:33:58
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان گچساران ؛ نشست مشترک شورای اداری شهرستانهای گچساران وباشت با حضور معاون اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور ،معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ،ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و جمعی از مدیران کل و معاونین و کارشناسان ادارات کل و اعضاء شورای اداری شهرستانهای گچساران و باشت در محل سالن کنفرانس فرمانداری گچساران برگزار گردید.

فرماندار گچساران در این نشست ضمن تسلیت رحلت آیت اله شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت :شهرستان گچساران به لحاظ وضعیت خاص جغرافیایی و قرار داشتن در چهار راه حیاتی استانهای بوشهر ،خوزستان و بنادر دیلم و گناوه مسائل و مشکلات مربوط خود را دارا می باشد.

عبدالرحیم رحیمی تصریح کرد: مردم شهرستان گچساران در همه میادین با همراهی و تعامل با مسئولین در راه اعتلای ایران اسلامی و توسعه شهرستان همراه و همگام بوده و 360 شهید والا مقام دفاع مقدس و 7 شهید انقلاب این شهرستان گواه این واقعیت است .

وی افزود: متاسفانه طی سالهای گذشته آنطوری که باید به شهرستان گچساران از لحاظ مهیا نمودن زیرساختهای لازم با وجود نعمت نفت توجه نشده است ونیازمند توجه جدی تر و بیشتری از سوی مسئولین می باشد.

فرماندار گچساران ابراز داشت : البته  نباید وجود مشکلات باعث شود که خدمات چهل ساله نظام جمهوری اسلامی ایران را نادیده گرفت و به لطف خدمات نظام اقدامات خوبی در زمینه عمران و ابادانی در سطح شهر و روستاهای شهرستان صورت پذیرفته است .

رحیمی با بیان این مطلب که همیشه نباید از نداشته ها گفت ابراز داشت : هرچند در گذشته این شهرستان از خدمات نعمت نفت سهمیه چندانی نداشته است اما طی سالهای اخیر شهرستان گچساران رونقی خوبی داشته و گامهای اثر گذاری سمت توسعه و پیشرفت برداشته شده است .

وی با اشاره به پروژههای انجام شده در حوزه راه ،کشاورزی،مسکن ،بهداشت و ... گفت : در حوزه راه و شهرسازی میتوان گفت روستاهای شهرستان گچساراو راههای مواصلاتی اطراف شهرستان از وضعیت نبتا خوبی برخوردار می باشند.

رئیس شورای اداری شهرستان افزود: در حوزه کشاورزی نیز علاوه بر وجود سد کوثر در شهرستان که علاوه بر مشروب نمودن استانها و شهرستانهای همجوار در رونق کشاورزی منطقه نیز موثر می باشد  سد در دست احداث چم شیر نیز با 85 درصد پیشرفت فیزیکی در آینده ای نزدیک به بهره رداری خواهد رسید و زمینهای کشاورزی اطراف را نیز آبیاری خواهد نمود.

رحیمی اظهار داشت : در حوزه مسکن نیز بافت فرسوده شهر دوگنبدان که تقریباً بخشی عظیم از بافت شهر را در برگرفته بود با ایجاد مشوقها و امکانات دولتی در حال بازسازی بوده و از تعداد 2500 واحد مسکن مهر شهرستان تا کنون 1500 واحد تحویل که انشاء الله مابقی در دهه فجر امسال تحویل مالکان خواهد شد.

وی تصریح کرد در حوزه بهداشت نیز به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران چندین بیمارستان در سطح شهرستان بهره برداری و یا در حال انجام است که خود گویای خدمات نظام و مسئولین در این شهرستان می باشد.

فرماندار گچساران با اشاره به چند پروژه باقی مانده از مصوبات سفرهای انجام شده به شهرستان که بعلت وجود مشکلات به بهره برداری نرسیده است گفت : پروژه مصلی شهر دوگنبدان از جمله پروژه های ناتمام شهرستان است که به دلیل وجود مشکلات فنی تا کنون به بهره برداری نرسیده است و نیازمند تزریق اعتبارات جدید می باشد.

رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود پروژه مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان را از دیگر پروژه های نیمه تمام خواند و گفت : شبکه فاضلاب شهرستان نیز بعلت اینکه در گذشته فاقد شبکه فاضلاب بوده و نیازمند مهیا نمودن زیرساختها بود برای بهره برداری مشکلاتی را دارد.

وی با اشاره به مشکلات پروژه های حوزه شهری شهرداری دوگنبدان گفت : شهرداری دوگنبدان نیز در حوزه پروژه های شهری دارای مشکلات عدیده ای می باشد که اگر همه اعتبار را یکجا به شهرداری بدهیم فقط برای رفع مشکلات کانالهای شهر هزینه خواهد شد.

رحیمی کمبود ماشین و امکانات آتش نشانی را از دیگر مشکلات شهرداری عنوان کرد و خواستار تهیه تجهیزات خودرویی و ابزاری برای آتش نشانی شد.

  در ادامه  این نشست بابک دین پرست با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد دارای ظرفیت‌های خدادادی بسیاری از جمله آب و خاک حاصلخیز دارد، اظهار کرد: سفر  دو روزه ما به استان کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان‌ها  بررسی مشکلات استان‌های کمتر توسعه یافته در کشور است.

 وی با بیان اینکه این استان  با تمام ظرفیت‌ها می‌تواند منشا کار باشد، گفت: ما به دنبال اجرای طرح های ضربتی در این استان‌ها هستیم.

معاون اقتصادی وزیر کشور ادامه داد: مهمترین موانع موجود در اجرا پروژه‌ها، شناسایی ظرفیت‌ها استان، بررسی و آگاهی بخشی‌ از پروژه‌هایی که در سفر ریاست جمهوری و دولت مصوب شده است.

 دین پرست با بیان اینکه سفر به استان های کمتر توسعه یافته رفع مشکلات بنگاه‌های اقتصادی است که هم اکنون در حال اجرا است، گفت: سرآمد این سفرها رفع مشکلات عمومی شهرستان و ارسال آن بهمسوولان است.

 وی با اشاره به  سفر اخیر خود به سیستان و بلوچستان عنوان کرد: سند محرومیت‌زدایی سیستان در قالب ۴۸۶ بند تدوین و به ۲۴ دستگاه ابلاغ می‌شود.

دین پرست از تدوین سند اقتصادی برای استان کهگیلویه و بویراحمد در آینده نزدیک خبر داد و افزود: برای تهیه این سند ابتدا باید موانع پیش روی توسعه استان شناسایی شود.

معاون اقتصادی وزیر کشور با بیان اینکه این استان دارای ظرفیت های بالقوه و چشمگیر دارد و می‌تواند اشتغالزایی داشته باشد، اذعان کرد:  استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه بیکاری رتبه 5 را در کشور دارد.

 وی  با اشاره به اینکه در حال حاضر یکی از مشکلات در کشور نبود سند راهبردی و اجرایی است،گفت: سازمان های صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی برنامه‌ای برای ایجاد اشتغال ندارد.

این مسوول با بیان اینکه در سال گذشته سند آمایش سرزمین ابلاغ شد که استان کهگیلویه و بویراحمد  از این موضوع مستثنی نیست، گفت: از این موضوع سند اضطراری برای سیستان و بلوچستان تعریف شد که در این زمینه برنامه‌ای برای استان عملیاتی کنند.

دین‌پرست در ادامه با بیان اینکه این استان دارای نمایندگان خوب است، عنوان کرد: بحث طبیعت‌گردی، بوم‌گردی و گردشگری در این استان بی‌نظیر است.

معاون اقتصادی وزیر کشور در ادامه  با اشاره به اینکه با تلاش جهادی می‌توانیم کهگیلویه و بویراحمد را به کارگاه اشتغال زایی تبدیل کنیم، اذعان کرد: می‌توان با برنامه‌ریزی هدفمند زمینه شکوفایی استان را فراهم کرد.

 دین‌پرست با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری تصریح کرد: رهبری بر کار جهادی تاکید دارند.

وی به دستور مقام معظم رهبری برای رفع مشکلات اقتصادی  اشاره کرد، و گفت: تشکیل ستاد تسهیل، کار گروه اقتصاد مقاومتی و چندین کار گروه دیگر همگی نشان دهنده حساسیت دولت و سران دو قوه دیگر برای رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم است.

معاون اقتصادی وزیر کشور با اشاره به نامه مشترک وزیرکشور و وزیر صنعت به سران سه قوه در خصوص مصوبات اقتصاد مقاومتی، گفت: هیچ دستگاهی حق تصمیم انفرادی و جزیره‌ای ندارد و همگان باید در چارچوب قانون تابع تصمیمات ستاد اقتصاد مقاومتی باشند.

 دین‌پرست با بیان اینکه طرح‌های اشتغالزایی در سطح کشور در حال اجرا است، ابراز کرد:  برای ایجاد اشتغال در سطح روستاهای کشور اعتباراتی تخصیص داده شده است.

 دین پرست با اشاره به نامه رئیس جمهور به مقام معظم رهبری، عنوان کرد: مقام معظم رهبری با تخصیص ۱.۵ میلیارد دلار موافقت کردند که تاکنون ۵۰ درصد این مبلغ تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه ۱۲ هزار میلیارد تومان با عاملیت ۴ بانک برای اشتغال روستایی اختصاص یافته است، اظهار داشت: این اعتبار به ۱۷ هزار میلیارد تومان ارتقا می یابد.

دین پرست  با بیان اینکه  در سطح کشور تعداد 2 هزار و 19 واحد تولیدی وجود دارد که از این تعداد 16 واحد در استان کهگیلویه و بویراحمد است، بیان کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد شهرستان بهمئی به عنوان طرح پایلوت کشور در زمینه اجرای طرح اقتصاد مقاومتی انتخاب شده است.

معاون اقتصادی وزیر کشور  با بیان اینکه نرخ بیکاری در سال گذشته در کشور 11.2 درصد بوده است، گفت:  در تابستان سال جاری نرخ بیکاری در کشور به 12.2 درصد رسیده است.

 وی ادامه داد: همچنین نرخ بیکاری در تابستان سال گذشته در کهگیلویه و بویراحمد11.5 درصد بوده که در تابستان امسال با رشد 4 درصدی به 15.2 درصد رسیده است.

شایان ذکر است معاون وزیر اقتصاد کشور  شب گذشته به همراه مسوولان استانی و شهرستانی از روستای آب‌شیرین گچساران بازدید به عمل آوردند.

عكس هاي مرتبط :

آرشیو اخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما