چهارشنبه 5 تير 1398   10:33:52
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری گچساران ؛  نشست رفع معارضات تاسیسات، ساخت و ساز راه‌ها و پروژه‌های عمرانی  شهرستان با خط اصلی لوله گاز منطقه پنج فارس با حضور  فرماندار، مدیر منطقه پنج  عملیات انتقال گاز و جمعی از معاونین و کارشناسان گاز منطقه پنج و حریم نورآباد و همچنین مسوولان شهرستانی در سالن کنفرانس فرمانداری گچساران برگزار شد.

فرماندار گچساران در این جسله با تاکید بر اخذ استعلامات لازم برای انجام حفاری اظهار داشت : با توجه به نفت خیر بودن شهرستان و عبور تاسیسات نفت و گاز ادارات خدمات رسان باید قبل از انجام هرگونه حفاری استعلامات لازم را از ادارات ذیربط اخذ نمایند.

عبدالرحیم رحیمی رعایت اصول ایمنی را از ضروریات کار دانست و افزود:نباید با ندانم کاری و اهمام باعث بوجود آمدن خسارات جبران ناپذیرشد.

 در این نشست ولی الله فرخی با بیان اینکه برخی از تاسیسات ایمنی انتقال گاز فارس در حوزه گچساران واقع شده است، افزود: در حوزه گچساران خط لوله 16 اینچ مصون به بید بلند پتروشیمی شیراز لحاظ شده است.

 وی با بیان اینکه از کیلومتر 86 الی کیلومتر100  خط انتقال گاز در حوزه گچساران واقع شده است، گفت: منطقه یک انتقال گاز از گچساران به خوزستان در منطقه لیشتر قرار گرفته که نیاز به تدابیر لازم در جهت تامین اعتبار  و ایمن سازی دارد.

مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز  با بیان اینکه خط لوله 16 اینچ بید بلند از اهمیت بالایی برخوردار است، عنوان کرد: این خط  دارای حریم اختصاصی و ایمنی دارد.

 فرخی با اشاره به اینکه خط حریم ایمنی محدوده گچساران 15 متر است، ابراز کرد: با توجه به استعلام از مراکز انتقال گاز به خصوص در حوزه حفاری، تعریض خیابان ها مکاتبات و گشت‌های مستمر و مداوم و همچنین دادن اخطاریه ‌های لازم از سوی مراکز انتقال گاز به دستگاه‌های خدمات‌رسان  علی رغم این همه نگرانی متاسفانه شاهد بی توجهی مسولان در اجرای عملیات حفاری هستیم.

 این مسوول عنوان کرد:  انفجار خطوط انتقال گاز کمتر از انرژی هسته ای نیست و در این زمینه دستگاه‌های خدمات‌رسان استعلام‌های لازم را در جهت حفاری‌ها را از مراکز انتقال گاز دریافت کنند.

 وی با بیان اینکه بیشترین مشکل در شهرستان گچساران از سوی شهرداری دوگنبدان به خطوط انتقال گاز به وجود می‌آید، عنوان کرد:  در 10 سال اخیر به لوله‌های گاز آسیب رسیده که منجر به تعمیر و ترکیدگی لوله  است.

 فرخی با بیان اینکه تعمیرات خطوط لوله گاز منجر به قطعی گاز و نارضایتی شهروندان را به دنبال دارد، گفت: در محدوده رادک بیش از 20 متر خط لوله براثر اجرای حفاری به ترانشه لوله گاز آسیب وارد شده است.

مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز  خاطرنشان کرد: دستگاه‌های خدمات‌رسان  شهرستان گچساران برای انجام هرگونه حفاری در مسیر خطوط لوله 16 اینچ بیدبلند به شیراز از منطقه پنج شرکت انتقال گاز مجوز لازم را دریافت کنند.

عكس هاي مرتبط :

آرشیو اخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما