چهارشنبه 2 مرداد 1398   07:04:12
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان گچساران؛ سرپرست فرمانداری گچساران  در جلسه برنامه ریزی و هماهنگی هفته منابع طبیعی هدف از برگزاری جلسه را ایجاد هماهنگی و برنامه ریزی لازم جهت برگزاری  برنامه های هفته منابع طبیعی در این شهرستان عنوان کرد.

علی خوان پایه منابع طبیعی را از جمله منابع ارزشمند خدادادی دانست که وظیفه همگان است  در حفظ و صیانت از این منابع تلاش نمایند.

وی با اشاره به بحث واگذاری منابع طبیعی و ملی از مسئولین ذیربط خواستند تا جهت جلوگیری از سوء استفاده افراد سود جو این واگذاریها با حساسیت و دقت بیشتری صورت پذیرد

سرپرست فرمانداری گچساران با بیان این مطلب که در بحث منابع طبیعی و ملی شاهد تصرفهای غیر قانونی هستیم  افزود: با ساختار شکنان به شدت برخورد و اگرقانون رعایت نشود خود شخصاً ورود خواهم نمود.

مهندس خوان پایه تصریح کرد:در بحث واگذاری منابع در محدوده روستاها باید همه شرایط محیطی و منطقه ای محل واگذاری و همچنین دامدارانی که از طریق دامداری امرار معاش می نمایند در نظر گرفته شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان گچساران ابراز داشت :برخی از امور جزء وظایف ذاتی دستگاههای اجرایی می باشد که انتظار می رود مسئولین و دستگاههای ذیربط در این زمینه برنامه ریزی ،مدیریت و تلاش گسترده ای انجام دهند.

سرپرست فرمانداری گچساران در ادامه با ابراز خوشحالی از بارش مطلوب نزولات آسمانی در سالجاری اظهار داشت :در سالهای گذشته متاسفانه بارشهای کمی صورت گرفت که باعث خشکسالی و نگرانی کشاورزان و دامداران منطقه گردید.

وی از دستگاههای متولی خواستند تا از هم اکنون تمهیدات و برنامه ریزی لازم را برای مقابله با آتش سوزهای احتمالی در فصل گرم سال با توجه به بارشهای خوب و علفهای موجود در منطقه داشته باشند.

علی خوان پایه با اشاره به برنامه های مربوط به این هفته اظهار داشت :نباید برنامه های عملیاتی خود را مختص به هفته خاصی قرار دهیم بلکه باید در تمام طول سال برنامه ریزی و مدیریت لازم را برای انجام وظایف ذاتی خود داشته باشند.

بالاترین مقام اجرایی شهرستان این هفته را بهترین فرصت جهت ایجاد فرهنگ حفظ این منابع ارزشمند خدادادی دانست و افزود:بخش اعظم بلایای طبیعی نظیر سیل،خشکسالی،سرمازدگی و تغییر اقلیم که در منطقه صورت گرفته است ناشی از بدرفتاری با منابع طبیعی و محیط زیست بوده است که جهت جلوگیری از این روند، باید از پتانسیل جوامع محلی و تشکل های مردمی نهایت استفاده را برد.

مردم همیشه ثابت نموده اند که با مسئولین همکاری و تعامل لازم را در اجرای سیاست های دولت دارند و باید از این ظرفیت استفاده نموده و تلاش کنیم تا مشارکت و انگیزه ی مردم برای حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی، جنگل، مرتع بیشتر شود.

در ادامه رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ضمن ارائه گزارشی از برنامه های تدوین شده این هفته گفت :  توزیع و غرس 2000 اصله نهال در این هفته از جمله برنامه های پیش بینی شده می باشد.

جلیلی از توزیع 500 اصله نهال نیز در محل اقامه نماز جمعه شهرستان و بین نمازگزاران خبر داد.

وی افزود:245 طرح مرتعداری در سطح شهرستان وجود دارد که 730 نفر از مرتعداران مسئولین کاشت نهال در این مراتع می باشند.

جلیلی سطح زیرکشت این تعداد نهال را 1000 هکتار عنوان کرد و گفت : این مراتع توسط مرتعدارانی که طرح به نام آنها ثبت شده است بمدت سه سال نگهداری خواهند شد و بعد از سه سال اجارزه ورود دام به این مراتع داده خواهد شد.

وی هدف از این کار را احیاء مراتع دانست و گفت :اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تمام تلاش خود را در راستای حفظ و صیانت از این مراتع و منابع طبیعی و ملی بکار خواهد بست .

5اسفند لغایت21اسفند بعنوان هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است.

                                                                                                                                                             

عكس هاي مرتبط :

آرشیو اخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما