چهارشنبه 2 مرداد 1398   07:03:38
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان گچساران ؛ جلسه هماهنگی و برنامه ریزی روز احسان و نیکوکاری  شهرستان به ریاست معاون سیاسی امنیتی ،اجتماعی فرمانداری و با حضور اعضاء برگزار شد .

سید مرتضی سجادپور در این جلسه با اشاربه به آموزه های دین اسلام در خصوص احسان و نیکوکاری و کمک به همنوعان اظهار داشت :ترویج احسان و نیکوکاری باعث ریشه کنی فقر در جامعه می شود.

وی افزود :تقویت حس نوع دوستی در جامعه، همکاری و هماهنگی تمام مسئولین را می‌طلبد؛ چراکه نیکوکاری در فطرت و سرشت هر انسانی وجود دارد.

سجاد پور تصریح کرد : جشن نیکوکاری صرف نظر از هدایایی که طی آن جمع آوری می شود به لحاظ معنوی ، اجتماعی و فرهنگی دارای کارکرد های ویژه ای است که از جمله آنها می توان به گسترش و تقویت هرچه بیشتر فرهنگ احسان و انفاق، کمک به همنوع و انسجام اجتماعی اشاره کرد.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری گچساران با تأکید بر برنامه ریزی مطلوب و بستر سازی مناسب جهت جلب مشارکت عمومی مردم و اقشار مختلف اظهار داشت : در جهت ترغیب و تشویق مردم به نیکوکاری و مشارکت در این جشن باید همه مسئولین پای کار آمده و مردم را جهت حضور و مشارکت در این امر خدا پسندانه  تشویق و دعوت نمایند.

سجادپور تصریح کرد : نباید فضای همدلی  که در بین مردم و مسئولین است  را نادیده گرفت بلکه باید از تمام ظرفیت ها برای حضور همه جانبه در روز چهارشنبه پانزده اسفند در پایگاههای احسان و نیکوکاری کمیته امداد استفاده نمود.

در ادامه جلسه رئیس کمیته امداد امام (ره) شهرستان گچساران  با اشاره به جمع آوری 31 میلیون تومان کمک های نقدی و 32 میلیون تومان کمک های غیر نقدی مردم نوع دوست و خیر شهرستان گچساران در سال گذشته  اظهار امیدواری کرد که امسال نیز با همت مردم نوع دوست مردم فهیم گچساران  کمک های جمع آوری شده به 40 میلیون تومان برسد.
محمد خادمی با اشاره به استقرار پایگاههای جمع آوری کمک های مردمی در سطح شهرستان گفت : تعداد 25 پایگاه ثابت و سیار آمادگی دریافت کمک های همشهریان عزیز را دارند که از این تعداد پایگاه ها،  2 پایگاه ثابت،  16 پایگاه بصورت نمادین مربوط به مدارس ،  6 پایگاه سیار، و یک پایگاه در محل برگزاری نماز جمعه شهرستان از جمله مراکز نیکوکاری است که به منظور تحقق شعار «عیدی برای همه »  بهره گیری می شود.

خادمی از توزیع 12 هزار پاکت جمع آوری کمک های مردمی در مدارس شهرستان خبر داد و گفت : امسال تلاش داریم با توجه به شرایط اقتصادی موجود کشور و ضعف معیشتی نیازمندان از تمامی ظرفیت ها برای کمک به اقشار ضعیف در ایام نوروز استفاده کنیم.
وی  کمک های جمع آوری شده در سال جدید را  یک میلیون و نهصد هزار تومان کمک نقدی و 340 میلیون تومان کمک غیر نقدی عنوان کرد.


آرشیو اخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما