چهارشنبه 2 مرداد 1398   07:21:17
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان گچساران ؛ فرماندار گچساران در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در سالن جلسات فرمانداری با حضور اعضاء برگزار گردید بر فرهنگ سازی و کنترل و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شهرستان تاکید کرد .

علی خوان پایه علت بالا بودن آمار پرونده های قاچاق کالا و ارز را موقعیت شهرستان عنوان کرد و افزود: علت بالا بودن آمار قاچاق در این شهرستان معبربودن گچساران است .

وی تصریح کرد شهرستان گچساران بعنوان کریدور راههای مواصلاتی بنادر جنوبی و مرزهای جنوبی کشور متاسفانه به عنوان مسیری برای ورود و یا خروج کالاهای قاچاق قرار گرفته است.

خوان پایه تصریح کرد : شهرستان گچساران به‌دلیل موقعیت جغرافیایی از معابر اصلی استان و شاهرگ حیاتی اتصال استان به بنادر جنوبی کشور است که این مساله در کنار فرصت ارزشمندی که ایجاد کرده است از نظر گذرگاه کالای قاچاق نیز نوعی تهدید محسوب می شود.

خوان پایه موقعیت شهرستان را از نظر اقتصادی و اجتماعی پر اهمیت خواند و گفت متاسفانه در بحث قاچاق کالا و ارز سوء استفاده های شده است .

سرپرست فرمانداری گچساران با اشاره به بحث قاچاق دام زنده افزود: اخیرأ ورود قاچاق دام زنده به گستره کالاهای قاچاق موجب گران شدن قیمت گوشت شده و مشکلاتی را در کشور ایجاد کرده است

بالاترین مقام اجرایی شهرستان گچساران گفت: برای خروج دام از شهرستان با هماهنگی دامپزشکی و اداره جهادکشاورزی دام ها به صورت پلاک گذاری شود که در غیر این صورت این دام قاچاق محسوب می شود.

وی ابراز کرد: برای حمل دام مجوز لازم از دامپزشکی مبدا به دامپزشکی مقصد  وجود داشته باشد که اگر چنین نباشد دام به صورت قاچاق خواهد بود.

سرپرست فرمانداری گچساران  اظهار داشت : در شرایط حساس اقتصادی که کشور با آن مواجه است، مسؤولان ذیربط باید با حساسیت بیشتری نسبت به پدیده قاچاق پای کار بوده و مانع آن شوند.

وی همکاری و تعامل دستگاه های مختلف در این عرصه، را از ضروریات امر دانست و گفت : هر کاری که در جهت مصالح و منافع  عمومی شهروندان باشد، دستگاه‌های نظارتی موظف به انجام آن هستند.

این مسئول اقدامات فرهنگی و اطلاع رسانی به مردم را از جمله عوامل  تاثیر گذار  در مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد.

در ادامه رئیس تعزیرات حکومتی گچساران گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون 204پرونده در مدت فوق در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشکیل شده که  به بیش از 100 درصد آنها  رسیدگی شد.

 وی با بیان اینکه تاکنون 207 پرونده مختومه اعلام شده است، گفت:  در حال حاضر تعداد 2پرونده در حال رسیدگی است.

 

 

عكس هاي مرتبط :

آرشیو اخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما