چهارشنبه 2 مرداد 1398   07:33:20
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان گچساران ؛ علی خوان پایه سرپرست فرمانداری گچساران در نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گفت :توسعه و پیشرفت جامعه ما در گرو توسعه فرهنگ مطالعه است.

وی ضمن تاکید بر مهیا نمودن زیرساختهای لازم برای بالا بردن فرهنگ  مطالعه افزود: خوشبختانه  تعداد کتابخانه های عمومی  سطح شهرستان 15 باب است، که 3باب از این  کتابخانه ها بصورت مشارکتی می باشد .

مهندس خوان پایه  تصریح کرد :مساعدت و همکاری همه جانبه دستگاههای اجرایی و فرهنگی لازمه ترویج بهتر فرهنگ مطالعه مفید در شهرستان است

وی با اشاره به پایین بودن سرانه مطالع در سطح کشور و شهرستان ابراز داشت : متاسفانه روی آوری به سمت فضای مجازی علی رغم فوایدی که دارد در بحث مطالعه و کتابخوانی آسیبی جدی برای جوامع محسوب می شود .

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان از اجرای طرح «صندوق اهدای کتاب» در شهرستان خبر داد و  گفت:این طرح بصورت پایلوت در برای اولین بار در استان و در شهرستان گچساران صورت خواهد پذیرفت .

خوان پایه افزود:بر اساس این طرح، کتاب‌های اهداشده می‌تواند شامل کتاب‌های نو یا خوانده شده و دست دوم (سالم‌) باشد

وی افزود:  با نصب صندوق اهدای کتاب در مکان های عمومی، اقشار مختلف به ویژه دانش آموزان، دانشجویان و طبقات فرهنگی جامعه می توانند نسبت به اهدای کتاب های خود آنها را در اختیار مسئولین قرار دهند تا مورد استفاده مجدد قرار گیرد.

خوان پایه با تاکید بر همکاری دستگاههای اجرایی برای اجرای طرح صندوق اهداء کتاب در سطح شهرستان تصریح کرد: کتابخوانی از اهمیت بسزایی برخوردار است. برای پرورش و تربیت سرمایه‌های انسانی از ابزارهای مختلفی استفاده می‌شود که کتاب مهم‌ترین آنها است، بنابراین باید فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در میان اقشار مختلف مردم به‌ویژه نوجوانان و جوانان نهادینه شود

در ادامه این نشست کورش حسنی رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان از کسب رتبه برتر باشگاه کتابخوانی زیرگنبد کبود و رنگین کمان کتابخانه امام خمینی (ره) خبر داد و گفت : از بین 15 هزار طرح شرکت کننده در سومین دوره جام باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان کشور  کتابخانه امام خمینی (ره) شهرستان گچساران موفق به کسب رتبه برتر در این جشنواره گردید.

وی کسب مقام 12 طرح دوستدار کتاب از بین 1500 طرح شرکت کننده در جشنواره دوستدار کتاب و کتابخوانی روستا و عشایر را از دیگر افتخارات شهرستان در حوزه کتاب و کتابخوانی عنوان کرد که توسط کتابخانه روستای خیرآباد سفلی (ده جلیل ) کسب شده است .

عكس هاي مرتبط :

آرشیو اخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما