چهارشنبه 2 مرداد 1398   08:23:18
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان گچساران ؛ فرماندار گچساران در نشست با طوایف ،اقوام ،بزرگان و سازمانهای مردم نهاد هدف از برگزاری این نشست را استفاده از ظرفیت و توان بزرگان و سران طوایف در رفع مشکلات و کمک به پیشرفت شهرستان عنوان نمود.

علی خوان پایه با بیان این مطلب که  دیدگاه های مردمی و کمک بزرگان همواره موجب رفع مشکلات محلی  و گامی در جهت توسعه و پیشرفت جوامع بوده است افزود: حضور و مشارکت سران طوایف و سازمانهای مردم نهاد  در برنامه های فرهنگی ، اجتماعی و عمرانی  می تواند در برون رفت از مشکلات  راهگشا و موثر باشد .

فرماندار گچساران  ضمن تقدیر و تشکر از حضور معتمدین و ریش سفیدان طوایف در جلسه نشست هم اندیشی اظهار داشت : هیچ کسی نیست که دغدغه پیشرفت شهرش را نداشته باشد و مردم شهرستان گچساران نیز ثابت نموده اند که همیشه پای کار بوده و پا به پای مسئولین در جهت توسعه و پیشرفت و بهبهود امورات شهرستان ثابت قدم و یاری گر مسئولین هستند.

سرپرست فرمانداری گچساران اظهار داشت : شهرستان گچساران شهری است با نماد نفت و گاز که سهم عمده و تاثیر گذاری  در اقتصاد کشور دارد.

وی تصریح کرد: نفت خیز بودن شهرستان گچساران باعث جمع شدن اقوام و طوایف مختلفی در این شهر شده است که سالهای سال با همکاری ،تعامل و همدلی و وحدت زندگی کرده و وظیفه مسئولین حفظ این وحدت و یکپارچگی است .

بالاترین مقام اجرایی شهرستان افزود: به عنوان فرماندار و نماینده عالی دولت در شهرستان اعلام میکنم که فرماندار تمامی اقوام ،طوایف شهرستان با تفکرات گوناگون  هستم .

خوان پایه با بیان این مطلب که  با تمام توان در جهت انجام وظایف خود در راستای پیشرفت و توسعه شهرستان تلاش خواهم نمود گفت: یکی از وظایف ذاتی فرماندار ارتباطات اجتماعی است که دولت باید با مردم برقرار نماید و از نقطه نظرات خواص و افراد توانمند در حل مشکلات مردم استفاده نماید.

وی تصریح کرد:  در شرایط کنونی که مشکلات اقتصادی گریبانگیر کشور و مردم ما می باشد استفاده از پتانسیل و ظرفیت شما بزرگان ،نخبگان و معتمدین برای رسیدن به اهداف نظام و دولت که همان رسیدن به رضایتمندی مردم است تاثیر گذار می باشد.

سرپرست فرمانداری گچساران بخشی از مشکلات اقتصادی را مربوط به بخش کلان کشوری دانست و افزود:بخش دیگری از مشکلات ممکن است مربوط به سهل انگاری و سوء مدیریت  باشد .

وی تکریم ارباب رجوع و رفع مشکلات مردم را از اولویت های کاری مسئولین دانست و تصریح کرد:هدف رضایتمندی مردم است ومسئولین باید با تمام توان برای انجام کار مردم و رضایتمندی آنها پای کار باشند.

وی نظام جمهوری اسلامی را حکومتی مردمی و بر پایه دمکراسی دینی عنوان کرد و افزود: قوای مختلف کشور بصورت مستقیم و غیر مستقیم توسط مردم انتخاب می شود و مسلماً مردم در این میان خواسته ها و مطالباتی دارند که مسئولین موظف به بررسی و انجام خواسته های آنها طبق قوانین و مقررات هستند .

ایشان  ضمن تاکید بر این مطلب که از نقدهای منصفانه و پیشنهادات مردم و معتمدین و نخبگان استقبال خواهیم نمود گفت: مطالبه گری حق مردم است و باید همیشه سعی در حفظ روحیه مطالبه گری مردم داشته باشیم .

مهندس خوان پایه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خدمات خوبی که طی سالهای اخیر در سطح شهرستان صورت پذیرفته است گفت : نباید فقط نیمه خالی لیوان را ببینیم بلکه باید در کنار آن نیمه پر هم دیده شود.

خوان پایه با اشاره به گامها و اقدامات زیرساختی که در سطح شهرستان طی سالهای اخیر صورت گرفته است اظهار داشت : در شهرستان در حوزه راههای مواصلاتی و چند خطه نمودن این راهها اقدامات اثر گذار و ماندگاری جهت رفاه حال مردم صورت گرفته است .

وی تصادفات جاده ای را دومین عامل مرگ و میر بعد از سکته قلبی عنوان کرد و گفت : متاسفانه در استان ما بیشتر تصادفات جاده ای به علت نبود جاده های چند خطه رخ به رخ بوده و باعث مرگ بسیاری از جوانان و نان آوران خانواده  بوده است .

خوان پایه احداث جاد ه های چند خطه را گامی موثر جهت کم شدن آمار تصادفات دانست و گفت : در شرایط اقتصادی کنونی کشور احداث تونل دیل و تسهیل عبور و مرور این مسیر که معضلی برای ساکنین مناطق روستایی دهستان دیل و روستاهای اطراف بوده است گامی بزرگ در راستای خدمت به مردم است و انشاء الله در آینده ای نزدیک به بهره برداری  خواهد رسید.

سرپرست فرمانداری گچساران اظهار داشت : در بخش کشاورزی نیز آبرسانی به 12 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان علاوه بر افزایش بهره وری و سود دهی افزایش  ارزش افزوده زیادی برای این اراضی به ارمغان آورده است .

خوان پایه رونق بخش خصوصی را که باعث تسهیل امر اشتغال نیز می شود از دیگر مزایای اجرای این طرحها در شهرستان دانست و افزود: اگر زیرساخت آماده باشد اشتغال نیز رونق پیدا خواهد کرد و هدف مسئولین نیز رسیدن به این امر مهم  است .

وی ایجاد صنایع تبدیلی در کنار رونق بخش کشاورزی را ظرفیت بسیار خوبی برای پیشرفت و توسعه شهرستان عنوان کرد و اظهار داشت : با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته و هدف گذاریهای انجام شده انشاء الله اقدامات زیرساختی خوبی در شهرستان در آینده نزدیک انجام خواهد گرفت که نیازمند تعامل ،همکاری و همدلی مردم و مسئولین است .

شایان ذکر است در این نشست، نمایندگان احزاب و فعالان سیاسی ضمن ارائه مطالبی درخصوص موانع و مشکلات موجود با تاکید بر همدلی و وحدت همه گروه‌های سیاسی، اجتماعی و …. راهکارهای خود را در توسعه فعالیت هاو نحوه مشارکت در توسعه و پیشرفت شهرستان ارائه کردند.

    

عكس هاي مرتبط :

آرشیو اخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما